StartMail – prywatny email, któremu możesz zaufać

StartMail to drugi, po prywatnej wyszukiwarce, produkt twórców Startpage.com. Na usługę składa się bezpieczna skrzynka email, której towarzyszy szereg przydatnych funkcji. W tym artykule omówimy wspomniane funkcje i odpowiemy na pytanie, „czy usłudze StartMail warto zaufać?”

Ten płatny serwis niesie ze sobą wiele korzyści. Pozwala na odbieranie i wysyłanie zaszyfrowanych wiadomości email. Kolejną przydatną funkcją StartMail jest brak ograniczeń, jeśli chodzi o liczbę aliasów, które możesz dodać do konta. Usługa działa na każdym systemie – można z niej korzystać zarówno przez przeglądarki, jak i przez większość popularnych programów do obsługi poczty email.

Na gruncie prywatności i ochrony danych osobowych w internecie zalety StartMail wyglądają następująco:

  • W skrzynce tej nie zobaczysz żadnych reklam, a StartMail nigdy nie zainstaluje w Twojej przeglądarce „trackerów”.
  • Firma stojąca za tym produktem obiecuje, że nie ma wglądu w wiadomości użytkowników.
  • StartMail, tak jak Startpage, ma swoje korzenie w Holandii – tamteż dzisiaj znajdują się i firma, i serwery tych usług.
  • Możliwość blokowania śledzących pikseli, ochrona przed atakami intruzów i ukrywanie adresu IP nadawcy.
  • Płatność za abonament możliwa jest także za pomocą kryptowaluty Bitcoin.

W StartMail wystarczy jedno kliknięcie, by zaszyfrować wiadomość za pomocą PGP. Oznacza to, że bardzo łatwo można wysyłać ważne wiadomości do bliskich i innych kontaktów, mając przy tym pewność, że dostęp do ich treści otrzymają tylko uprawnieni odbiorcy. Szyfrowanie PGP zastosowanie ma jeszcze chociażby w podpisywaniu wiadomości – gdy utworzysz swój podpis PGP, odbiorcy (posługujący się podobną technologią) zyskają niemalże stuprocentową pewność, że wiadomość rzeczywiście pochodzi od Ciebie.

Twoje dane, jakie w zaszyfrowanej wersji przechowuje StartMail, znajdują się w środku osobistego zbiorniczka. Usługa wymaga od użytkowników stosowania uwierzytelniania dwuskładnikowego, co właściwie łatwo zrozumieć. Serwery StartMail i Startpage mieszczą się w Holandii, na terenie Unii Europejskiej – podlegają zatem pod najsurowsze przepisy w dziedzinie prywatności, jakie kiedykolwiek przyjęto.

Kilka innych istotnych kwestii odnośnie StartMail:

  • Abonament na usługę daje Ci 10 GB 20 GB pamięci skrzynki email.
  • Działa na wszystkich nowoczesnych urządzeniach z dostępem do internetu, a także współgra z większością systemów.
  • Wiele możliwości w zakresie dostosowywania wyglądu skrzynki, intuicyjne narzędzie do wyszukiwania.
  • Jeśli posiadasz własną domenę, to z pomocą StartMail możesz stworzyć adres mailowy z nazwą tej domeny po @.

Ceny abonamentów (i specjalna zniżka -50%!)

Warto zauważyć, że decydując się na wypróbowanie StartMail, nie kupujesz nigdy „kota w worku.” Użytkownikom przysługuje 7 dni próbnych i podczas ich trwania mogą oni w dowolnym momencie przerwać subskrypcję.

Przechodząc do rzeczy, użytkowanie super-bezpiecznej skrzynki kosztuje 59,95$ (plan „Osobisty”) lub 69,95$ (plan z własnymi domenami) za dwanaście miesięcy. Mowa tutaj o abonamencie na rok, rozliczanym w jednej płatności, co oznacza, że miesiąc korzystania z usługi to koszt od 5$ do 5,85$ miesięcznie.

Czytelnicy naszego portalu zyskują więcej! Dzięki współpracy prywatnie.eu i StartMail, możemy zaoferować Ci jeszcze zniżkę -50% na zakup rocznego abonamentu. Wystarczy, że dokonasz rejestracji na stronie StartMail, zaczynając z tego linku. Plan „Osobisty” to w wtedy około 30$ za cały rok, zaś plan z własnymi domenami kosztuje 35$ za ten sam okres. Cena za miesiąc korzystania z usługi StartMail spada do 2,5$ lub 2,9$. A naprawdę warto!