Mullvad Browser: kolejna przyjazna prywatności przeglądarka

Mullvad Browser to najnowsza inicjatywa firmy Mullvad, której celem jest ochrona prywatności użytkowników podczas przeglądania internetu. Dzięki niej, każdy może cieszyć się możliwościami podobnymi do tych, jakie oferuje popularna przeglądarka Tor – jednak bez korzystania z sieci Tor. Projekt powstał we współpracy z zespołem Tor Project, cieszącym się uznaniem w społeczności osób ceniących prywatność.

Dlaczego warto używać przeglądarki Mullvad Browser?

Mullvad Browser wyróżnia się przede wszystkim zastosowanym podejściem „hide-in-the-crowd”. Polega ono na stworzeniu dla wszystkich użytkowników identycznego odcisku palca, co utrudnia ich identyfikację. Dodatkowo, od razu po instalacji, Mullvad Browser blokuje śledzące ciasteczka i trackery stron trzecich, a automatycznie włączony jest także tryb prywatny.

Niezależnie od tego, czy używasz sieci VPN czy nie, zawsze warto korzystać z przeglądarki, która dba o Twoją prywatność. Mullvad Browser jest także pozbawiona irytujących reklam, co pozwala użytkownikom skupić się na treściach, na które chcą patrzeć.

Kooperacja Mullvad VPN i Tor Project

Tor Project i Mullvad są częścią tej samej społeczności, która od lat walczy o prywatność w sieci. Współpraca pomiędzy nimi pozwoliła na stworzenie bezpiecznej przeglądarki internetowej, która zbiera dobre recenzje.

Jak zapewnia organizacja, Tor Browser nadal pozostanie jednym z najważniejszych projektów Tor Project. Współpraca z Mullvad zaowocowała za to usunięciem wielu problemów technicznych i ulepszeniem UX.

Przeglądarkę pobierzesz z oficjalnej strony Mullvad VPN.