PureVPN, czyli bezpieczna anonimowość w sieci

W dzisiejszych czasach bardzo trudno być anonimowym w internecie, a przy okazji czuć się bezpiecznie. VPN jest uważany aktualnie za niezbędne narzędzie dla użytkowników internetu, tak jak dobry antywirus. Dzięki niemu połączenie sieciowe jest bezpieczne oraz prywatne, ale to nie koniec zalet jego użytkowania. Warto wybrać sprawdzony VPN, który gwarantował będzie bezpieczeństwo i anonimowość. Jednym z nich jest PureVPN, który posiada wiele różnych funkcji i przyda się podczas surfowania po internecie.

Czym jest VPN i jakie ma zastosowania?

VPN, czyli po polsku Wirtualna Sieć Prywatna, jest specjalną aplikacją umożliwiającą połączenie z siecią za pomocą szyfrowanego tunelu, przez co ukryte i zamaskowane są dane przesyłane przez internet, prawdziwy adres IP i lokalizację z której korzysta użytkownik. Wszystko za sprawą serwera pośredniczącego oraz odpowiednich protokołów komunikacyjnych. Sieci VPN są wykorzystywane przez różnego rodzaju firmy, organizacje i przede wszystkim przez domowych użytkowników. Można się do niej połączyć za pomocą komputera, tableta, telefonu, telewizora, konsoli do gier, a także urządzenia sieciowego.

Działanie VPN może wydawać się skomplikowane, ale do takich nie należy. Aby zapewnić poprawne działanie potrzeba wspomnianego urządzenia na którym będzie się korzystać z VPN, specjalnego programu wiedzącego jak połączyć i komunikować się innym ważnym elementem – serwerem. Ostatnią potrzebną rzeczą jest oczywiście połączenie z internetem. Użytkownik łączy się za pomocą loginu lub klucza z serwerem VPN za pomocą aplikacji, a następnie tworzy się tunel VPN, za którego pomocą będą przesyłane zaszyfrowane dane, które są niedostępne dla osób trzecich, takich jak dostawca internetu, rząd, cyberprzestępcy czy służby państwowe. Za jego działanie odpowiada specjalny protokół VPN. Zarówno podczas wysyłania, jak i odbierania danych, są one zaszyfrowywane i odszyfrowywane.

PureVPN logo and branding

Praktycznych zastosowań VPN jest bardzo dużo. Głównym jest oczywiście szyfrowanie połączenia z siecią, dzięki czemu nie można podglądać oraz analizować tego, co użytkownik robi w sieci. To ogromne podniesienie poziomu bezpieczeństwa, ale także ochrona prywatności. Prawdziwy adres IP jest ukryty, a zamiast niego pokazuje się adres IP serwera VPN, z którym użytkownik jest aktualnie połączony. Inną zaletą korzystania z tego rodzaju narzędzia jest zmiana lokalizacji, dzięki czemu można z łatwością ominąć blokady regionalne. Często dostęp do treści jak muzyka czy platformy streamingowego jest zablokowany w naszym kraju, ale za pomocą sieci VPN można jednym kliknięciem przenieść się cyfrowo do innego państwa i korzystać z treści tam publikowanych. To samo tyczy się cenzury, to co legalne jest w jednym państwie, nie musi być legalne w drugim. Na przykład w Polsce jest to hazard, a w innych państwach Europy strony z torrentami.

PureVPN – zaufana sieć VPN pomoże ominąć ograniczenia

Jedną z najpopularniejszych oraz najbardziej polecanych sieci VPN jest PureVPN, który zapewni wspomniany brak ograniczeń geograficznych oraz cenzury. Co jeszcze oferuje PureVPN?

  • nieograniczony dostęp do witryn internetowych, filmów, wydarzeń itp. niedostępnych przez lokalizację,
  • całkowitą ochronę oraz anonimowość za pomocą szyfrowanego połączenia sieciowego,
  • ogromną sieć serwerów w większości krajów świata, które pozwolą na szybkie połączenie,
  • łatwość w obsłudze,
  • dostęp na każdym urządzeniu,
  • aż 10 logowań naraz na różnych urządzeniach,
  • bezpieczny dostęp do urządzenia lub usługi z każego miejsce na świecie,
  • aplikację bez zachowywania dzienników,
  • osobisty adres IP zwiększający bezpieczeństwo.

Czytelnicy prywatnie.eu mogą liczyć na specjalną ofertę promocyjną. Wystarczy wejść na stronę PureVPN z tego linku, by otrzymać zniżkę 82% na zakup planu rocznego + trzy miesiące gratis.

PureVPN to mnogość opcji, które zwiększają anonimowość oraz bezpieczeństwo w sieci. Ochrona prywatności jest zmaksymalizowana, dzięki czemu użytkownik może bez problemu korzystać z niedostępnych wcześniej treści. Połączenie sieciowe nie jest przez aplikację osłabiane, dlatego korzystająca z niej osoba nie odczuje różnicy z włączoną w tle siecią VPN. PureVPN to łatwe obejście ograniczeń i wsparcie dla anonimowości.