Najlepsze VPN-y w 2023 roku (top 5)

Wybór odpowiedniego VPN nie jest tak łatwy, jak się wydaje. Istnieje wiele różnych usług VPN (i wszyscy dostawcy twierdzą, że są najlepsi). Jeśli szukasz swojego pierwszego VPN, może to być jeszcze bardziej skomplikowane zadanie. Na szczęście trafiłeś we właściwe miejsce. W tym artykule poznasz 5 VPN-ów, które z tego czy innego powodu zasługują na to, aby znaleźć się na tej liście

Co brać pod uwagę przy wyborze usługi VPN?

Testowanie i recenzowanie usług VPN to dogłębny proces. Trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników: koszt abonamentu (zwróć też uwagę na zmianę ceny po pierwszym roku), prędkości połączenia z serwerami na całym świecie, liczbę i lokalizację tych serwerów, na jakich urządzeniach działa, dostępne funkcje w każdej z oferowanych aplikacji, jakość i szybkość pomocy technicznej oraz inne kluczowe aspekty, takie jak polityka prywatności i rejestrowania danych.

Najważniejszą rzeczą, którą należy wiedzieć, jest to, że kiedy korzystasz z VPN, powierzasz tej usłudze wszystkie swoje dane internetowe. Dzieje się tak dlatego, że staje się ona pośrednikiem między Tobą a stroną internetową lub usługą, z której korzystasz.  Dlatego tak dużą wagę należy przywiązywać do niezależnych audytów: nie wystarczy, że dostawca VPN twierdzi, że nie rejestruje Twoich danych. Każdy może tak twierdzić – prawdziwym dowodem jest audyt. Oto nasz ranking:

5. ExpressVPN

Łatwy w użyciu i funkcjonalny ExpressVPN to opcja, na którą warto się zdecydować, jeśli szukasz usługi VPN klasy premium, która niezawodnie odblokowuje treści strumieniowe.

Oferuje wiele aplikacji, rozszerzenie dla przeglądarki oraz aplikację dla routerów, która jest zaskakująco niezawodna. Ma również świetne wsparcie techniczne, jeśli kiedykolwiek będziesz potrzebować pomocy. Dzięki protokołowi Lightway prędkości połączeń jest bardzo szybka.

Jednak żadna z tych rzeczy nie jest tania, ponieważ ExpressVPN kosztuje znacznie więcej niż jego rywale. Zaletą jest jednak fakt, że usługa nie jest droższa przy odnowieniu rocznego pakietu, ale to tylko dlatego, że VPN jest już drogi od samego początku.

4. PandaVPN

PandaVPN może na pierwszy rzut oka wydawać się znacznie prostszym VPN-em niż wszystkie inne wymienione na liście, ale oferuje system ochrony i szyfrowania danych przewyższający większość. PandaVPN oferuje tzw. Catapult Hydra, czyli bardzo szybki protokół, a jednocześnie zapewnia najbezpieczniejsze dostępne szyfrowanie (256-bit AES).

Jeśli chodzi o szybkość, PandaVPN oferuje błyskawiczną usługę, która pozwala na łatwy dostęp do platform takich jak Netflix bez obaw o blokady regionalne. Można też bez problemu nawiązywać połączenia P2P i pobierać torrenty. VPN zobowiązuje się nie zbierać żadnych informacji o aktywności online użytkowników.

3. MullvadVPN

MullvadVPN to kolejny z najlepszych VPN-ów, który działa bardzo szybko i jest niedrogi. Przede wszystkim wyróżnia się przejrzystością swojej polityki i bezpieczeństwem swoich usług. Ma siedzibę w Szwecji i działa od 2009 roku. Minusem jest to, że nie oferuje darmowej wersji, ale ma inne zalety, takie jak: serwery w 39 krajach, wykonane zostały niezależne audyty z pozytywnym skutkiem, kod open source aplikacji, MullvadVPN akceptuje kryptowaluty, wsparcie IPv6, wsparcie WireGuard, aplikacja mobilna.

2. PureVPN

PureVPN oferuje bardzo szybkie połączenie VPN i usługa jest w rozsądnej cenie. PureVPN Posiada ponad 750 serwerów w 141 krajach, a jedyne zapisywane logi to czas, w którym połączenie zostało wykonane. Jest łatwy w instalacji, ma szeroki zakres funkcji, a także oferuje dostęp do zablokowanych i strumieniowych stron internetowych, w tym do Netflix’a w USA.

1. NordVPN

NordVPN jest jedną z najłatwiejszych w użyciu sieci VPN, ponieważ ma prosty projekt, któremu towarzyszy wyszukiwarka, dzięki której wszystko jest jeszcze łatwiejsze.

Będąc zlokalizowanym w Panamie, jest to idealna usługa do ochrony Twojej prywatności. Zawiera również kill switch, który zatrzyma Twoje połączenie internetowe w przypadku, gdy VPN przestanie działać, więc Twoja prywatność jest zapewniona przez cały czas.

NordVPN pozwala na połączenie z amerykańską wersją Netflixa i ma ponad 1095 serwerów w 61 różnych krajach, co pomoże Ci znaleźć serwer, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Nie jest to najtańszy VPN ze wszystkich opcji, ale jego interfejs premium, duża liczba serwerów i szeroki zakres funkcji sprawiają, że niewielka dodatkowa cena jest tego warta.

NordVPN baner - back to school