NordVPN – więcej niż tylko VPN!

NordVPN to usługa, która ma za zadanie chronić Twoją prywatność online – gdziekolwiek jesteś. Na tle podobnych serwisów wyróżnia się przede wszystkim dzięki niemałej liczbie ciekawych funkcji. Te dodatkowe opcje jeszcze bardziej wzmacniają Twoją ochronę, a dzięki dedykowanemu adresowi IP, z NordVPN możesz uniknąć „czarnych list” i ograniczeń.

NordVPN – podstawowe informacje

Firma NordVPN powstała w 2012 roku, z inicjatywy przyjaciół z dzieciństwa. Była to ich odpowiedź na to, co widzieli na co dzień – nasilającą się cenzurę w internecie, kontrolę treści i natrętny nadzór władz. Nazwa usługi nawiązuje do „skandynawskości” i „nordyckich ideałów” – pewności, zaufania oraz innowacji – mających służyć za inspirację dla jej twórców.

Wizja Tima Bernersa-Lee

Misją NordVPN jest realizowanie wizji Tima Bernersa-Lee o otwartym internecie.

 Pan Berners-Lee wyobrażał sobie internet jako zupełnie inne miejsce, kiedy wdrożył pierwszą udaną komunikację HTML w 1989 roku. Miała to być przestrzeń bezpieczna, wolna od cenzury i inwigilacji. Niestety, jak pokazują codziennie nagłówki gazet na całym świecie, wcale tak nie jest.

Według zapewnień firmy, NordVPN nie gromadzi żadnych logów. Jeśli więc ktokolwiek zapytałby o Ciebie, to od dostawców tego VPN-a nie uzyskałby żadnych informacji. Co istotne, NordVPN stawia na tworzenie z klientami relacji opartych na wzajemnym zaufaniu. To bardzo ważne, ponieważ podejście firmy ma znaczący wpływ na poczucie bezpieczeństwa użytkowników.

NordVPN działa na całym świecie, a biura tego usługodawcy znaleźć można w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Szwajcarii oraz na Litwie i Panamie. Przez ponad dziesięć lat istnienia, firma wypracowała sobie niepowtarzalną reputację wśród osób zainteresowanych ochroną swojej prywatności w sieci. Sama usługa należy do zdecydowanie najpopularniejszych w swojej dziedzinie – czemu trudno się dziwić. Wystarczy spojrzeć na unikalne i przydatne funkcje, jakie oferuje NordVPN…

NordVPN baner - back to school

Więcej niż tylko VPN

Spośród funkcji dostępnych dla użytkowników Nord VPN wymienić warto następujące:

  • Threat Protection – blokowanie złośliwego oprogramowania, plików śledzących, reklam i innych cyfrowych zagrożeń.
  • Meshnet – możliwość stworzenia własnej zaszyfrowanej sieci w celu bezpiecznego udostępniania plików, wykonywania pracy czy nawet organizowania imprez w sieci LAN.
  • DarkWeb Monitor – powiadomienia w sytuacji, gdy dane użytkownika zostaną wykradzione i udostępnione w „darknecie.”
  • Dedykowany adres IP – funkcja, dzięki której możliwe jest uniknięcie wszelkich „czarnych list”, czyli zabezpieczeń stron internetowych. Z NordVPN ominiesz prawie każde ograniczenie, jakie może Cię spotkać w sieci.

Warto podkreślić, że NordVPN stosuje zaawansowany, tzw. „złoty standard” szyfrowania, AES (ang. Advanced Encryption Standard) z kluczami 256-bitowymi. Usługa wykorzystuje protokoły takie jak IKEv2/IPsec, OpenVPN czy NordLynx. Ostatni z nich to ulepszony przez firmę o nordyckiej wizji, bardziej bezpieczny protokół WireGuard.

NordVPN w akcji – aplikacja na system Windows

Prędkość, bezpieczeństwo i prostota

Żeby cieszyć się ze wszystkich korzyści, jakie daje NordVPN, nie trzeba być żadnym specem od kryptografii. Aplikacje tej usługi działają na większości systemów, czyli na takich jak Windows, Linux, MacOs, Android oraz iOS. Wystarczy zainstalować program, otworzyć go i kliknąć przycisk, by zaszyfrować połączenia, a co za tym idzie – zwiększyć swoje bezpieczeństwo w sieci.

Istotną kwestią w przypadku NordVPN jest na pewno niezawodna prędkość połączeń. Użytkownicy dostają więc jedną z najbezpieczniejszych usług VPN na rynku, a jednocześnie nie tracą przez to przepustowości internetu na swoich urządzeniach. Wspomniane już funkcje dodatkowe, w połączeniu z oferowanym bezpieczeństwem i prędkościami, sprawiają, że na pewno nie będziesz żałował inwestycji w abonament NordVPN.

Wspomnianą już szybkość połączeń potwierdzają badania. Według przeprowadzonych testów NordVPN zostawia w tyle wszystkie inne popularne usługi tego typu. Szczegóły możesz zobaczyć poniżej.

Ogólne wyniki
Przeciętna prędkość pobierania, Unia Europejska

Więcej na temat badania, którego wyniki widziałeś wyżej, znajdziesz na stronie technadu.com.

Ile kosztuje NordVPN?

Abonamenty na usługę NordVPN dostępne są w dosyć przystępnych cenach. Wybrać można spośród trzech rodzajów pakietów – dwuletniego, rocznego i miesięcznego. Pierwsza z tych opcji, biorąc pod uwagę plan „całkowity”, to aktualnie wydatek w wysokości 6.69€ miesięcznie (jednorazowa płatność wynosząca 180.63€), przy którym otrzymujesz trzy miesiące gratis. Jeśli chodzi o pakiet roczny, to cena za jeden miesiąc nieznacznie wzrasta – do 7.29€. Wybierając pakiet miesięczny, zapłacisz najwięcej, bo jego koszt w przypadku planu „pełnego” wynosi 15.69€.

Aby zaoszczędzić pieniądze i mieć dostęp do najlepszych ofert promocyjnch, wejdź na stronę NordVPN z tego linku.

Do wyboru masz jeszcze dwa tańsze plany abonamentowe NordVPN – „Plus” i „Standard”. Pozwalają one na zaoszczędzenie kilku euro miesięcznie, a kosztem jakich funkcji? W planie „Plus” brakuje 1TB pamięci w chmurze oraz szyfrowania najnowszej generacji. Użytkownicy planu „Standard” nie mają dostępu do tego, co już wspomniano, a także muszą sobie radzić bez uniwersalnego menedżera haseł i skanera naruszania danych osobowych.