Rozszerzenia do przeglądarek, które zwiększą Twoje bezpieczeństwo w sieci

Zarówno prywatni użytkownicy, jak i firmy, coraz bardziej zwracają uwagę na ochronę prywatności w Internecie. Jednym z najprostszych sposobów ochrony prywatności online są rozszerzenia do przeglądarek internetowych. W tym artykule omówimy kilka popularnych dodatków, które pomagają zachować prywatność w Internecie.

uBlock Origin

Rozszerzenie do przeglądarek, które blokuje reklamy i śledzenie w Internecie. Jest to szczególnie przydatne w przypadku witryn internetowych, które zwykle zbierają informacje o użytkownikach w celach marketingowych. uBlock Origin blokuje także skrypty, które mogą być używane do śledzenia działań użytkownika na stronach internetowych.

Privacy Badger

Stworzone przez organizację non-profit Electronic Frontier Foundation (EFF). Privacy Badger blokuje inwazyjne śledzenie, które może być stosowane przez reklamodawców i witryny internetowe. Rozszerzenie uczy się, które witryny próbują śledzić użytkowników i blokuje je automatycznie.

HTTPS Everywhere

Automatycznie przekierowuje użytkowników na bezpieczną wersję witryn internetowych, które oferują szyfrowane połączenia. W ten sposób użytkownicy są chronieni przed atakami typu man-in-the-middle, które mogą prowadzić do kradzieży poufnych informacji.

DuckDuckGo Privacy Essentials

Chroni użytkowników przed śledzeniem i wykorzystaniem danych osobowych przez witryny internetowe. Wspiera ono prywatne przeglądanie, blokowanie reklam i inwazyjnego śledzenia oraz ostrzega użytkowników przed witrynami, które nie są bezpieczne.

Disconnect

Dodatek blokuje nie tylko reklamy i śledzenie, ale także niebezpieczne witryny internetowe. Rozszerzenie blokuje połączenia z witrynami, które są uważane za niebezpieczne lub mają złą reputację, co pomaga chronić użytkowników przed złośliwym oprogramowaniem i atakami cybernetycznymi.

Podsumowując, rozszerzenia do przeglądarek internetowych są skutecznym narzędziem w ochronie prywatności w Internecie. Wymienione wyżej rozszerzenia to tylko kilka przykładów z setek dostępnych na rynku. Warto jednak pamiętać, że mimo stosowania rozszerzeń należy zachować ostrożność podczas korzystania z sieci, a także przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa, takich jak unikanie podejrzanych witryn i unikanie udostępniania poufnych informacji.