Co wie o nas Google?

Google to jedna z największych firm technologicznych na świecie, która oferuje szereg usług internetowych, takich jak wyszukiwarka, e-mail, chmura danych, mapy i wiele innych. Korzystanie z nich wiąże się z udostępnianiem naszych danych osobowych i aktywności online, co może budzić obawy związane z prywatnością. W tym artykule przyjrzymy się rodzajom danych, jakie zbiera na nasz temat „internetowy gigant”.

Historia wyszukiwania

Jednym z najważniejszych źródeł informacji, jakie Google pozyskuje na nasz temat, są nasze historie wyszukiwania. Google zbiera dane o każdym wyszukiwaniu, a także o tym, w co klikamy w wynikach wyszukiwania. Te informacje są wykorzystywane do personalizacji wyników i dostarczania lepiej dopasowanych reklam.

Dane demograficzne

Google zbiera też informacje o naszych danych demograficznych, takich jak wiek, płeć, pochodzenie geograficzne i język. Te informacje pomagać mają w dostarczaniu bardziej ukierunkowanych reklam.

baner promujący Surfshark VPN - 82% zniżki

Historia lokalizacji

Jeśli korzystamy z usług Google na urządzeniu mobilnym, firma ta może śledzić naszą lokalizację i przechowywać historię ruchów. To pozwala Google na oferowanie bardziej spersonalizowanych wyników wyszukiwania i reklam, które firma ta dostosowuje do położenia geograficznego.

Dane związane z urządzeniem

Google może zbierać informacje o używanym przez nas sprzęcie i zainstalowanym na nim oprogramowaniu. Mowa m.in. o modelu, systemie operacyjnym czy numerze seryjnym. Te informacje, według zapewnień firmy z Doliny Krzemowej, wykorzystywane są do poprawy jakości usług oraz dostarczania reklam ukierunkowanych na konkretne urządzenia.

Historia korzystania z różnych usług Google

Google przechowuje również informacje o naszym korzystaniu z różnych oferowanych przez tę firmę usług, takich jak Gmail, YouTube czy Google Drive. Danych tych używać ma w celu dopasowywania reklam do „potrzeb” konkretnych użytkowników.

Podsumowując, Google zbiera wiele informacji o nas i naszych aktywnościach, m.in. w celu personalizowania wyświetlanych reklam. Choć firma zapewnia, że dba o prywatność użytkowników, warto pamiętać o tym, że te zebrane dane mogą być wykorzystywane na różne sposoby. Dlatego warto uważać na to, co robimy w sieci i jakie dane udostępniamy serwisom internetowym.